Jak rezerwować?

Zapytanie ofertowe

Zapytania ofertowe o bilety lotnicze lub złożoną aranżację tras i wycenę przez naszych rzeczoznawców składamy wyłącznie drogą e-mailową

REZERWACJE INDYWIDUALNE - Wszystkie zapytania indywidualne kierowane do nas muszą być imienne, a przedstawiona oferta to jedna lub więcej aktywna rezerwacja lotnicza z podanym terminem wykupienia. Zabezpiecza to pasażera przed zmianą statusu wolnych miejsc w samolocie i daje bardzo duże prawdopodobieństwo utrzymania ceny w dniu zakupu. Różnice jakie mogą wynikać, to zmiany kursów walut, podstawy taryfy ze strony linii lotniczych lub wzrostu opłat lotniskowych i paliwowych. Generalnie 95% założonych rezerwacji utrzymuje taką sama cenę do chwili wykupu. Po wykupieniu biletu cena nie może ulec zmianie. Niektóre linie, zwłaszcza przy podróżach do USA, Indii i krajów Bliskiego Wschodu wymagają dodatkowych informacji, głównie daty urodzenia, numeru i daty ważności paszportu. Niektóre linie lotnicze i ich taryfy wymagają wystawienia po dokonaniu zapłaty. Należy pamiętać, że bilety lotnicze są imienne i nie ma możliwości zmiany nazwisk po ich wystawieniu.

REZERWACJE GRUPOWE – Przy grupach powyżej 10 osób nie ma obowiązku podawania nazwisk pasażerów, aczkolwiek nie jest powiedziane, że taryfa grupowa będzie korzystniejsza, niż złapanie miejsc w promocji. Jeżeli na przykład potrzebujemy 30 miejsc, rezerwacja odbywa się kosztem najniższej klasy rezerwacyjnej, w której taka ilość jest dostępna. Natomiast w przypadku łapania miejsc indywidualnie, robimy to do ich wyczerpania zawsze zaczynając od klas najniższych i taryf promocyjnych. Nie zawsze jest możliwa rezerwacja grupowa np. na trasy łączone kilku przewoźników, którzy ze sobą nie współpracują. Standardowa procedura założenia grupy w systemie linii lotniczych trwa kilka dni, po akceptacji połączenia i ceny należy wpłacić depozyt, standardowo kilkaset złotych od osoby, ale podanie nazwisk może nastąpić później. W większości podane nazwiska można zmieniać, ale tylko do chwili wystawienia biletów. Najczęstszym stosowanym przez linie lotnicze terminem wystawienia biletów jest 30 dni przed datą wylotu. Po wystawieniu bilety są niezmieniane i bezzwrotne.

TREŚĆ ZAPYTANIA

Przesłane zapytanie powinno zawierać następujące dane:

 • imiona i nazwiska pasażerów (nie przyjmujemy zamówień bezimiennych)
 • kontakt e-mail oraz numer telefonu
 • posiadane obywatelstwo według paszportu
 • w przypadku tras spoza Polski - numer biletu dolotowego lub nazwa przewoźnika, którym jest dolot
 • trasa przelotu na zasadzie miasto-miasto lub jeden kraj-jeden kraj (wyszukanie połączeń np. z Berlina, Frankfurtu, Pragi, Londynu czy Madrytu wymaga już oddzielnego zapytania)
 • daty podróży oraz ich elastyczność nie więcej jak +/- 3 dni
 • informacje o ilości i wadze planowanego przewozu bagażu.

E-mail: info@flight-expert.pl

PREFERENCJE I WARUNKI

Pasażer może określić następujące preferencje:

1. maksymalny limit cenowy za osobę brutto (bilet lotniczy ze wszystkimi niezbędnymi opłatami i podatkami), wstępnie wtedy określimy czy złożone zapytanie jest realne;

2. maksymalny czas podróży od startu do godziny przylotu do miejsca docelowego, to samo dotyczy długości podróży powrotnej gdyż preferencje mogą być inne;

3. maksymalną ilość przesiadek w każdą stronę;

4. maksymalną długość oczekiwania w każdym porcie tranzytowym;

5. wykluczyć wybrane kraje przesiadkowe (ze względu np. na brak posiadania wizy) lub nielubiane lotniska;

6. wykluczyć miasta lub połączenia, w których przesiadka wymaga zmiany lotniska;

7. wykluczyć miasta lub połączenia, w których przesiadka wymaga oczekiwania w godzinach nocnych;

8. wykluczyć wybrane linie lotnicze;

9. wykluczyć wybrane typy samolotów;

10. określić najpóźniejszą datę/godzinę przylotu do miejsca docelowego oraz najpóźniejszą datę/godzinę przylotu powrotnego do Polski czy innego miejsca zakończenia podróży (np. przy podróżach służbowych).

Brak określenia preferencji traktujemy jako dowolność zapytania i w pierwszej kolejności kierujemy się atrakcyjnością ceny.

SPECJALISTYCZNE WYSZUKIWANIE JEST USŁUGĄ BEZPŁATNĄ i zawartą w cenie biletu, w przypadku sfinalizowania u nas jego zakupu. Przyjęcie zapytania/zamówienia wymaga wpłaty KAUCJI po potwierdzeniu przyjęcia zlecenia. Wynagrodzenie nasze jest związane z wkładem pracy w wyszukanie atrakcyjnego połączenia oraz fachowej wyceny przez rzeczoznawców, bez względu na to czy przedstawiona oferta zostanie wykupiona czy nie.

Do czterech odcinków podróży, czyli na przykład Warszawa – Frankfurt - Nowy Jork - Frankfurt - Warszawa, przedstawienie oferty jest zazwyczaj bezpłatne, chyba że dotyczy sezonu, gdzie jest trudna sytuacja z miejscami, albo pasażer określa szeroki przedział poszukiwań, co wymaga przedstawienia kilku opcji oferty.

Jeżeli zamawiający wykupuje bilety z otrzymanej od nas oferty, kaucja jest zwracana poprzez przekazanie jej jako zaliczka na poczet zakupu biletów. W razie rezygnacji lub zakupu w innym biurze – kaucja staje się naszym wynagrodzeniem za usługę specjalistycznego wyszukiwania.

Dział operacyjny FLIGHT-EXPERT.PL, ze względu na różnice czasowe na różnych kontynentach oraz bardzo dużą ilość obsługiwanych rezerwacji lotniczych i turystycznych, pracuje w systemie 3-zmianowym niemalże 24 godziny na dobę, czasem także w dni wolne.

Kaucja ma na celu zabezpieczenie wynagrodzeń firmy i jej personelu z tytułu wielu godzin wyszukiwania atrakcyjnych cenowo połączeń lotniczych, uniknięcia zapytań fikcyjnych i niepoważnych, oraz istotnego zabezpieczenia przed nieuczciwymi turystami indywidualnymi czy firmami, które zlecały nam bardzo złożone koncepcje przelotów, tylko w celu - aby z gotowym wynikiem wyszukanego przez naszych najlepszych specjalistów najtańszego rozwiązania czy gotowym szablonem rezerwacji – pójść do konkurencji czy wynalezionego rozwiązania nie kupi gdzie indziej o kilkadziesiąt złotych taniej.

Czy też mało zdecydowany klient sprawdza sobie podając fikcyjne daty, ile go może kosztować wymarzona skomplikowana podróż, na którą planuje polecieć za kilka lat, a może wcale, gdy wiadomo, że taryfy, rozkład lotów i dostępność miejsc w samolotach będzie zupełnie inna niż aktualnie.

Podobne rozwiązania wymagające wpłaty kaucji czy depozytu zostały już wcześniej wprowadzone w zakresie złożonych imprez turystycznych „na zamówienie”, wymagających opracowania autorskiego programu zwiedzania dla wycieczek dłuższych niż 14 dni i obejmujących więcej niż 2 kraje i forma ta doskonale sprawdziła się.

Także niniejsza oferta lotnicza kierowana jest wyłącznie do uczciwych odbiorców, którym z góry dziękujemy za zrozumienie powyższej sytuacji, powierzone na zaufanie oraz wyrozumiałość!

WYSOKOŚĆ KAUCJI (*)

 • 100 PLN przy trasach do 5-6 odcinków podróży.
 • 200 PLN przy trasach do 7-8 odcinków podróży.
 • 300 PLN przy trasach do 9-10 odcinków podróży.
 • 50 PLN za każdy alternatywny termin (jeżeli data wylotu jest elastyczna).
 • kwota negocjowana - w przypadku bardzo złożonych taryf powyżej 10 odcinków podróży.
 • powyżej 10 osób w grupie zasady współpracy ustalamy indywidualnie.

Szczegółowe zasady przedstawienia oferty wyszukania połączeń oraz zasady rozliczania kaucji znajdują się w zakładce „O NAS”

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!!!